Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 21.12.2014 r.

        1. Wspólnota Nieustającego Różańca przypomina o modlitwie różańcowej, która rozpocznie się  o północy z poniedziałku na wtorek.

.      

        2. Jeszcze jutro o godz. 17 00 odprawiona będzie msza św. roratnia dla dzieci.

       

        3. W środę -  w Wigilię Bożego Narodzenia – msze święte odprawione będą o godz. 6 30 i 700. Nie będzie wieczornej mszy świętej.

        

        4. W środę rano  będzie jeszcze okazja skorzystania z sakramentu pokuty. Księża spowiadać będą w czasie porannych mszy świętych i od godz. 8 00  do godz. 10 00 .

       

        5. W środę na godz. 22 00 zapraszamy  na Pasterkę do Pielgrzymowa. Pasterka w naszym kościele odprawiona będzie o północy. O godz. 23 00  zaprezentowany zostanie przygotowany przez młodzież montaż słowno - muzyczny wprowadzający nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

       

         6. W czwartek, w I dzień Świąt Bożego Narodzenia, nie będzie porannej mszy św. o godz. 700. Pozostałe msze św. według porządku niedzielnego.

       

          7. W piątek, w Święto Św. Szczepana, msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone zostaną na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy. W dniu tym nie obowiązuje nas post.

        

         8. Msze św. dla młodzieży zawieszone zostają aż do czasu zakończenia kolędy.

        

         9. W imieniu dzieci obdarowanych świątecznymi prezentami w ramach akcji „Aniołek” pragniemy serdecznie podziękować tym Parafianom, którzy  otworzyli swoje gorące serca, aby sprawić radość dzieciom potrzebującym wsparcia. Bóg zapłać. Parafianie przygotowali  ok. 120 paczek. Dziękujemy również dzieciom i nauczycielom z Zespołu Szkół nr 1 za uświetnienie rozdania paczek przedstawieniem jasełek.

      

         10. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy podwójny numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. Do tego numeru dołączony jest dodatek specjalny z modlitwą przy wigilijnym stole i śpiewnikiem zawierającym nawet kilkanaście zwrotek najpopularniejszych kolęd. Dodatek ten będzie pomocą w pobożnym przeżyciu wieczerzy wigilijnej. Cena – 7.00 zł.

    

         11. Przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe, które przed świętami rozdane zostaną ludziom bezdomnym.

       

         12. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz Parafianin Zdzisław Dominiak– zam. przy Al. Wojska Polskiego. Polecając Go Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

 

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.