Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2015 r.

          1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do godnego przeżycia nawiedzenia Relikwii św. Jana Pawła II oraz Obrazu N.M.P. Matki Miłosierdzia. Bóg zapłać.

          2. Jutro na godz. 17 00 zapraszamy na wypominki roczne, a na godz. 18 00 na mszę św. sprawowaną za dusze wspominane w rocznych wypominkach.

          3. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się Dni Hospicjów i Opieki Paliatywnej organizowane przez Caritas Polska. Na zakończenie tego tygodnia, 11 października, zapraszamy do kościoła na godz. 18 00 na mszę św. z okazji otwarcia kampanii ”Pola Nadziei 2016” i „Hospicjum to też życie”. Po mszy św. zapraszamy na koncert muzyczny„ Głos nadziei”.

       Dzisiaj, po każdej mszy św. prowadzona jest przykościelna zbiórka do puszek na cele charytatywne prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.           

          4. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe dla dorosłych odprawiane są codziennie o godz. 17 30, dla dzieci w środy o godz. 17 00. W dniu jutrzejszym dziesiątkę różańca św. odmówimy po mszy św. wieczornej.

          5. W środę, o godz. 18 00 odprawiona będzie msza św. w intencji dzieci objęte modlitwą różańcową przez rodziców.

           6. Za tydzień, w niedzielę 11 października z racji Dnia Papieskiego, na terenie całej Polski zbierane będą ofiary z przeznaczeniem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Ofiary na ten cel zbierane będą po mszach świętych przy kościele do puszek.

          7. Zgodnie z poleceniem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Ziemby w parafiach naszej Archidiecezji mają odbywać się parafialne katechezy. Katechezy te będą prowadzone dla poszczególnych klas raz w miesiącu. I tak w tym tygodniu zapraszamy do kościoła na katechezę we wtorek na godz.18.30 młodzież kl. I i II Gimnazjum. Informujemy jednocześnie, że dzieci Szkoły Podstawowej Parafialną Katechezę będą miały ze swoimi nauczycielami religii  w salce katechetycznej przy plebanii. Młodzież szkół średnich katechezę parafialną będzie miała w kościele w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18.30. Prosimy jednocześnie rodziców o to, aby zainteresowali się tym, czy ich dzieci uczęszczają na lekcje religii i katechezę parafialną.         

          8. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym zamieszczono wprowadzenie do tajemnic radosnych Różańca, który w październiku ofiarujemy za prześladowanych chrześcijan. Cena – 5.00 zł.

           9. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. W naszym kościele przez cały ten miesiąc odprawiane będzie o godz. 17 30 nabożeństwo z czytaniem wypominków jednorazowych. Sugerujemy, aby składający kartki wypominkowe zaproponowali dzień, w którym wypominki jednorazowe mają być odczytane.

Przez cały listopad odprawiana będzie msza św. gregoriańska za naszych zmarłych, imiona których wypiszemy na oddzielnych kartkach. Modlić się za tych zmarłych będziemy czytając ich imiona w czasie modlitwy wiernych.

Przez cały rok, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, za wyjątkiem listopada, od godz. 17 00, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18 00 odprawiana będzie msza św. w ich intencji.

Kartki na wypominki jednorazowe, na wypominki roczne i na mszę św. gregoriańską wyłożone są na stolikach przy wejściach do kościoła. Można je otrzymać także w kancelarii parafialnej oraz zakrystii kościoła.

Kartki te przekazujemy księżom lub S. Bernadecie w zakrystii.  

           10. W dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który nazywał zwierzęta naszymi „mniejszymi braćmi”. Z tej racji o godz. 16 00 przy krzyżu misyjnym udzielone będzie błogosławieństwo przyprowadzonym i przyniesionym przez nas zwierzętom.       

           11. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz Parafianin Waldemar Aleksander Kisieliński – zam. przy Al. Wojska Polskiego. Polecając Go miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a  światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Poświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana RymkiewiczaPoświecenie tablicy pamiątkowei Ks. dr Jana Rymkiewicza
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.