Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna 03.05.2015 r.      

         1. Jutro na godz. 17 00 zapraszamy na wypominki roczne, a na godz. 18 00 na mszę św. sprawowaną za zmarłych wspominanych w rocznych wypominkach.

        2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Z tej racji całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

        3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 17 30. W poniedziałek wyjątkowo nabożeństwo majowe odprawione będzie po wieczornej mszy św.

        4.  Za tydzień, 10 maja na mszy św. sprawowanej o godz. 10 00 przeżywać będziemy uroczystość I-szej Komunii św. Prosimy, aby w tej mszy św. uczestniczyli tylko zainteresowani tą uroczystością. Spowiedź dzieci i ich rodzin będzie w sobotę 9 maja o godz. 10 00.  Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu kościoła w środę na godz. 18 30.

        5. W niedzielę 10 maja rozpocznie się w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Robotniczej kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w niedziele o godz. 18 00.

        6. W sierpniu organizowana jest pielgrzymka po sanktuariach Francji. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

        7. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o Asi Bibii chrześcijance, która od 6 lat więziona czeka na wykonanie kary śmierci. Winą tej Pakistanki jest to, że włożyła kubek do wiadra, z którego wcześniej piły muzułmanki. Cena 5.00zł.

        8. W związku z ogromną tragedią, która dotknęła mieszkańców Nepalu, Ks. Arcybiskup Wojciech Ziemba zarządził w dniu 10 maja przykościelną zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi mieszkańcom tego kraju. Pomoc ta przekazana będzie za pośrednictwem Caritas Polska.

        9. W minionym tygodniu odeszli  do Pana nasi Parafianie: Henryka Witusik – zam. przy ul. XXX-lecia oraz Janusz Skorupski – zam. przy ul. Sienkiewicza. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii.
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.