Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

         1. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniami odprawione będą o godz. 6 30 , 10 00 i 18 00 . Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

          2. 1 VII – w środę, w parafii naszej gościć będziemy Pielgrzymów IX Pieszej Pielgrzymki Wspólnoty Nieustającego Różańca z Łomianek do Gietrzwałdu. Pielgrzymi przejdą w naszej parafii przez Pielgrzymowo, Olszewo i Piątki w godzinach popołudniowych. Prosimy mieszkańców tych wiosek o godne i gościnne spotkanie pielgrzymujących. W tym roku dłuższy postój przewidziany jest w Olszewie. Do Nidzicy Pielgrzymi dotrą około godz. 18 00 i zatrzymają się w Środowiskowym Domu Samopomocy. Po Pielgrzymów możemy wyjść na spotkanie do Piątek, możemy ich też pożegnać następnego dnia na mszy św. o godz. 630 i odprowadzić w kierunku Łyny.

 

          3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Okazja do  spowiedzi w czwartek i piątek rano od godz. 6 00 i po południu od godz. 17 00. W czwartek – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a w sobotę o godz. 10 00 msza św. w intencjach Rodziny Radia Maryja i po niej modlitwy adoracyjne.

 

         4. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy artkuł o tym, jak dokładnie wyglądała akcja ratownicza górników z kopalni „Wujek”. Cena – 5.00 zł.

 

         5. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie jedynie we wtorki i piątki od godz.10 00 do godz. 12 00 oraz po południu od godz. 15 30 do godz. 16 30. W lipcu i sierpniu nie będzie też czynna biblioteka parafialna.

                             

          6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby prac prowadzonych przy parafialnych budynkach.

                

           7. 1 sierpnia na trasę Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wyruszy grupa Sasinia Nidzica. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub u ks. Pawła Jakubowskiego. Koszt pielgrzymki – 150 zł. Jeśli z jednej rodziny będzie więcej niż jedna osoba – wówczas 130 zł. Osoby poniżej 15 roku życia mogą pielgrzymować tylko z pełnoletnim opiekunem.

Jednocześnie informujemy, że bezpośrednio u ks. Pawła można zamówić mszę świętą odprawianą w drodze na Jasną Górę lub też napisać na kartce intencje, które w modlitwie różańcowej będą przedstawiane Bogu za pośrednictwem Matki Bożej. W ten sposób osoby, które nie mogą osobiście pielgrzymować, będą miały możliwość włączenia się w modlitwę pielgrzymów.

Dla wielu osób koszt pielgrzymki jest zbyt wysoki, dlatego każda, nawet najmniejsza ofiara, może sprawić radość tym, którzy dzięki niej będą mogli pielgrzymować do Matki Bożej. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom indywidualnym i instytucjom, które duchowo i materialnie wspomogą tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.

 

           8. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Zygmunt Izydor Orłowski– zam. przy ul. Kościuszki, Kryspin Kobyliński – zam. przy ul. Zielonej, Marianna Dobrzyńska – zam. w Robaczewie oraz Adam Antoniszewski – zam. przy ul. Warszawskiej . Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Boże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże CiałoBoże Ciało
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.