Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 20.04.2014 r.

 

Z racji Świąt Wielkanocnych wszystkim Parafianom i Gościom naszej Parafii życzymy, aby nadzieja, miłość i radość przepełniły każdego z nas, a łaski których udziela Zmartwychwstały Pan umacniały nas w trudzie codziennego życia. Wszystkim, którzy przekazali nam życzenia świąteczne, za pamięć i modlitwę składamy „Bóg zapłać”.

           

1. Parafianom, którzy swoją pracą pomogli nam w należytym przeżyciu Triduum Paschalnego, składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy trzymającym straż przy Grobie Pańskim, uczestnikom procesji rezurekcyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom i wszystkim za pobożny udział w dzisiejszej procesji.

            Szczególnie gorąco dziękujemy Siostrze Esterze za Jej trud  w przygotowaniu świątecznego wystroju kościoła. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

           

2. Jutro II dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dziękujemy za modlitwy i materialne wsparcie dla tej Uczelni.

 

3. W najbliższy wtorek nie będzie mszy św. dla młodzieży o godz. 18 30.

 

4. Wspólnota Nieustającego Różańca przypomina o modlitwie z wtorku na środę.

 

5. Dla zjednania sobie Miłosierdzia Bożego przez cały tydzień odprawiana jest Nowenna.

           Dwa tygodnie temu została przekazana w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, by dotarła na cały świat „Iskierka Miłosierdzia”. W dniu kanonizacji Jana Pawła II, 27 kwietnia, będziemy dziękować za dar kanonizacji. „Iskierkę Miłosierdzia” w tym dniu odbiorą przedstawiciele rodzin naszej parafii. Można to będzie uczynić na każdej mszy św. odpalając przyniesione świece od kaganka, w którym płonąc będzie Światło Miłości Chrystusa. Niech ta iskra naszych serc płynie ku innym, z miłością i wiarą.

         Ks. Andrzej Midura zaprasza na parafialny odpust Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę na godz. 15 00. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 

6. Ponieważ w tym roku Uroczystość Św. Wojciecha przypadła w Oktawie Wielkanocy, Święto to i nasz parafialny odpust zostaje przeniesiony na poniedziałek 28 kwietnia. Dzień ten będzie też podziękowaniem za kanonizację bł. Jana Pawła II.

 

7. W środę, 23 kwietnia o godz. 16 30 w Zespole Szkół nr 1 w Nidzicy, odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. S. Samuela serdecznie zaprasza.

                                                                                      

8. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł, który jest odpowiedzią na pytanie: dlaczego człowiekowi nie wystarcza życie doczesne, ale chce żyć wiecznie? Cena – 4,50 zł.

 

9. W minionym tygodniu odeszła  do Pana nasza Parafianka Henryka Rybak– zam. w Piątkach. Polecając Ją Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. 

 

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00


Z racji Świąt Wielkanocnych wszystkim Parafianom i Gościom naszej Parafii życzymy, aby nadzieja, miłość i radość przepełniły każdego z nas, a łaski których udziela Zmartwychwstały Pan umacniały nas w trudzie codziennego życia. Wszystkim, którzy przekazali nam życzenia świąteczne, za pamięć i modlitwę składamy „Bóg zapłać”.


 

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014Rekolekcje Wielkopostne 2014
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.