Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015

1. Jutro II dzień Zielonych Świąt – Uroczystość N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. z kazaniami odprawione będą o godz. 6 30, 10 00 i 18 00.

2. W najbliższy wtorek – 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji w intencji wszystkich Mam naszej parafii odprawiona zostanie o godz. 18 00 msza św., po której zapraszamy do wysłuchania montażu słowno – muzycznego dla uczczenia naszych Mam przygotowanego przez młodzież naszej parafii.

3. W najbliższy czwartek o godz. 10 00 odprawiona zostanie msza św. z okazji Powiatowych Dni Rodziny.

4. W dniu 6 czerwca planowany jest wyjazd młodzieży z naszej parafii na Spotkanie Młodych do Lednicy. Chęć wyjazdu prosimy zgłaszać do Ks. Pawła. Koszt wyjazdu – 50 zł.

5. Siostra Samuela będzie wdzięczna za przynoszenie płatków kwiatów do procesji. Można je składać do kartonu wystawionego przy głównym wejściu do kościoła. Dziewczynki chcące sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała próbę będą miały  w tym tygodniu w środę i czwartek o godz. 17 00.

6. W odpowiedzi na pytania zainteresowanych informujemy, że Pierwsza Komunia Św., w związku z reorganizacją programu nauczania, będzie w klasie trzeciej Szkoły Podstawowej. Oznacza to, że w przyszłym roku Pierwszej Komunii w naszej parafii nie będzie.

7. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. Do numeru tego dołączony jest obrazek z modlitwą do św. Rity – świętej od spraw  beznadziejnych, której kult cieszy się ogromną popularnością. Cena – 5.00 zł.

8. W minionym tygodniu odeszli  do Pana nasi Parafianie: Czesława Leniec – zam. przy ul. Rataja, Arkadiusz Andrzej Kurządkowski – zam. przy ul. Traugutta, Zbigniew Majeran – zam. przy ul. Żeromskiego oraz Witold Marian Ojrzyński – zam. przy ul. Kopernika. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie:Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii. Uroczystości religijno - patriotyczne w naszej parafii.
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.