Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej – 22.05.2016 r.

         1. Dzisiaj o północy Wspólnota Nieustającego Różańca rozpoczyna swoje modlitwy.

         2. We wtorek 24 maja o godz. 10 00 odprawiona zostanie msza św. z okazji Powiatowych Dni Rodziny, po niej marsz w obronie życia w kierunku Centrum św. Jana Pawła II przy ul. Krzywej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin.

         3. W środę, 25 maja, po mszy św. wieczornej,  Schola Parafialna zaprasza na montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Matki.

         4. W czwartek – 26 maja -  przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św.  odprawione będą o godz. 7 00, 8 30, 13 00 i 18 00. O godz. 10 00 z naszego kościoła wyruszy procesja do 4 ołtarzy tradycyjnym szlakiem. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o ustawienie ołtarzy przy ul. Traugutta, Rataja, Kościuszki i Placu Wolności. W czasie procesji, przy ołtarzu przed ratuszem odprawiona zostanie msza św. Na procesję prosimy zabrać śpiewniki. Prosimy o uporządkowanie trasy procesji oraz udekorowanie emblematami religijnymi okien naszych mieszkań na trasie procesji. Serdecznie zachęcamy do zamanifestowania naszej wiary swoją obecnością na tej uroczystości.  Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich członków procesji, chłopców w strojach pierwszokomunijnych do niesienia emblematów religijnych i dziewczynki do sypania kwiatów. Dziewczynki chcące sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała próbę będą miały we wtorek i środę o godz. 17 00. Prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów, które potem posłużą w czasie procesji. W oktawie Bożego Ciała, po mszach świętych wieczornych, uczcimy Najświętsze Ciało i Najdroższą Krew Pana Jezusa w procesji wokół kościoła. Na te procesje zapraszamy też dziewczynki sypiące kwiatki.                          

         5. W dniu dzisiejszym przeprowadzana jest przykościelna zbiórka do puszek, której celem jest wsparcie młodzieży naszego miasta w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Nie każdego z młodych ludzi chcących wyjechać na spotkanie z papieżem na to stać, dlatego w miarę naszych możliwości pomóżmy im naszą ofiarą.

         6. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym szczególnie polecamy artykuł o przesadzonych obawach o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Cena – 5,00 zł.

         7. W dniu 4 czerwca planowany jest wyjazd młodzieży z naszej parafii na Spotkanie Młodych do Lednicy. Chęć wyjazdu prosimy zgłaszać do Ks. Pawła. Koszt wyjazdu – 50 zł.

         8. W ramach duchowego przygotowania do Ś.D.M. zapraszamy wszystkich Parafian w przyszłą niedzielę na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się mszą św. o godz. 18 00, po której uwielbimy Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a młodzież zaprezentuje program artystyczny.

         9. W minionym tygodniu odszedł  do Pana nasz Parafianin Zdzisław Sobiecki – zam. przy ul. Kilińskiego. Polecając Go Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Odpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. Wojciecha
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.