Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

 VI Niedziela Wielkanocna – 01.05.2016 r.

         1. Jutro na godz. 17 00 zapraszamy na wypominki roczne, a na godz. 18 00 na mszę św. sprawowaną za zmarłych wspominanych w rocznych wypominkach.

         2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 17 30. W poniedziałek wyjątkowo nabożeństwo majowe odprawione będzie po wieczornej mszy św.

         3. We wtorek, 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Zapraszamy szczególnie na mszę św. na godz. 10 00, w czasie której modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.      

        4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek rano od godz. 6 00 i po południu od godz. 17 00. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 10 00 msza św. w intencjach Rodziny Radia Maryja, a po niej modlitwy adoracyjne.

         5.  W najbliższych tygodniach planowane są prace renowacyjne pomnika nagrobnego Księdza Franciszka Jaworskiego. Projekt nowego pomnika umieszczony jest w gablocie na tablicy ogłoszeń. Jeżeli ktoś z rodziny Ks. Jaworskiego miałby jakieś zastrzeżenia i uwagi dotyczące tych prac, prosimy o zgłoszenie tego do Ks. Proboszcza. Prace te wykonane zostaną z funduszy parafialnych. Jeżeli ktoś chciałby dodatkowo uczestniczyć w kosztach tego przedsięwzięcia, może to uczynić składając ofiary w kancelarii parafialnej, w zakrystii kościoła, lub na konto parafialne, które jest zamieszczone na stronie internetowej parafii, na tablicy ogłoszeń i w Parafialnym Biuletynie Informacyjnym.

       6. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego. Polecamy szczególnie artykuł o tym, czy można modlić się o pieniądze dla siebie i swojej rodziny. Cena 5.00zł.     

       7. W piątek, na wieczornej mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.      

        8. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone zostaną na potrzeby Warmińskiego Seminarium Duchownego w Olsztynie     

       9.  Chęć wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa można zgłaszać do Ks. Pawła.

       10. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz Parafianin Marek Waleszczyński – zam. przy ul. Traugutta. Polecając  Go Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
Odpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. WojciechaOdpust św. Wojciecha
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.