Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2015 r.

        1. Trwa Wielki Post. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16 30 dla dzieci oraz przed mszą św. wieczorną – o godz. 17 30 dla dorosłych i młodzieży. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę przed mszą św. wieczorną - o godz. 17 30.           

         2. Ofiary dziś  zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na potrzeby polskich misjonarzy oraz tych, wśród których misjonarze pracują.

         3. Jutro, na godz. 17 00 zapraszamy na wypominki roczne, a o godz. 18 00 odprawiona będzie msza św. w intencji zmarłych wspominanych w rocznych wypominkach.

         4. We wtorek zapraszamy młodzież na mszę św. sprawowaną o godz. 18 30. Obecność przygotowujących się do bierzmowania obowiązkowa. Informujemy jednocześnie, że sakramentu bierzmowania udzieli w czasie wizytacji kanonicznej naszej parafii Ks. Arcybiskup Edmund Piszcz dnia 2 maja na mszy św. o godz. 18 00.        

          5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek  i I sobota miesiąca. Z racji I czwartku miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek rano od godz. 6 00 i po południu od godz. 17 00. W sobotę o godz. 10 00 odprawiona będzie msza św. w intencjach R.R.M., a po niej modlitwy adoracyjne.

         6. W przyszłą niedzielę, o godz.18 00 odprawiona będzie w naszym kościele msza św. w intencji Kobiet. Zapraszamy na nią wszystkie Panie naszej parafii i tych, którzy chcieliby w intencji swoich bliskich Pań wznieść modlitwy do Boga.         

         7. W przedsionkach kościoła wyłożone są skarbonki Wielkopostnej Pomocy Dzieciom. Do skarbonek tych przez cały Wielki Post wkładamy pieniądze, które zaoszczędziliśmy rezygnując z wydatków na nasze przyjemności. Skarbonki te przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę razem z pokarmami wielkanocnymi. W tym roku ofiary te przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu ciężko chorych dzieci i osób starszych.           

          8. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym m.in. artykuły o tym, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach oraz o tym, że w 139 krajach chrześcijanie są dyskryminowani, a co roku aż 100 tys. wyznawców Chrystusa oddaje swoje życie za wiarę. Cena – 5,00 zł.            

         9. Informujemy, że w parafii naszej trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 18 30.        10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.       

        11. Parafia nasza otrzymała od polskich sadowników  ponad 5 ton jabłek. Przed głównym wyjściem z kościoła przygotowane zostały przez wolontariuszy reklamówki z tymi owocami. Każdy chętny może je otrzymać. Nie pogardźmy tym darem.

       12. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz Parafianin Adam Błoński – zam. przy ul. Kościuszki. Polecając Go  Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

 


NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00


Galeria
11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA11 LISTOPADA
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w sprawy naszej Parafii, modlitwę oraz ofiary przeznaczone na planowane prace remontowe przy naszym Kościele.